Patrimonia

Patrimonia je studentský vědecký program, který Vám umožní podílet se na ochraně kulturního dědictví, vyzkoušet si vědeckou práci a nacházet zajímavá fakta a souvislosti z vašeho okolí.

Program Patrimonia zprostředkovává pomocí webové aplikace možnost přímé spolupráce mezi studenty a vědci či dalšími odborníky, jejichž úlohou je studenty vést a poskytovat jim individuální odbornou podporu při řešení jejich projektů, zaměřených na různé oblasti památkové vědy.

Cílem programu Patrimonia je přiblížit studentům středních škol a gymnázií svět vědy a výzkumu, a to především v oblasti péče o kulturní dědictví. V Patrimonii se studenti naučí základním vědecké metody, a budou tak schopni samostatně sbírat, analyzovat a vyhodnocovat relevantní data, přímo se podílet na výzkumných činnostech a produkovat originální a cenné výsledky.

Pokud máte zájem o vědeckou kariéru, nebo Vás prostě baví poznávání světa okolo Vás, tak pro Vás Patrimonia může být tím správným prvním krokem k poznání světa vědy či poskytnutí referencí pro Vaše další studium nebo práci.