CO JE NOVÉHO

O publikaci PATRIMONIA je mezi studenty zájem

14.4.2015

Příprava vlastní publikace prací, které studenti tvoří pro projekt PATRIMONIA, vzbudila mezi mladými tvůrci značný zájem. Organizátoři již obdrželi několik prací, jejichž autoři by se rádi stali součástí této knihy.

 

 

více >

Projekty PATRIMONIA budou mít svou vlastní publikaci

20.3.2015

Projekt Patrimonia se rok po svém spuštění dočká své první publikace. V té se objeví vybrané práce studentů zapojených do tohoto projektu napříč všemi nabízenými tématy.

 

 

více >

Google Maps přešel na nový design a úpravu map

9.11.2014

Důležitou informací pro všechny stávající i budoucí účastníky projektu Patrimonia je aktuální změna společnosti Google, která představila nový design Google Maps.

 

více >

Exkurze za památkami UNESCO za zvuků kalimby

2.6.2014

Projekt Patrimonia není jen o zpracovávání projektů, ale i o rozšiřování obzorů a seznamování se se zajímavými prvky v kulturní oblasti. O tom se přesvědčilo více než dvacet studentů z Gymnázia Otakara Březiny v Telči a Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově, kteří jsou zapojeni do projektu Patrimonia. Ve dnech 29. až 31. května 2014 se totiž vydali na unikátní exkurzi po českých památkách zapsaných v seznamu UNESCO.

více >

Přednáškový cyklus: Rodinné stříbro - památky kolem nás

7.1.2014

Ve středu 15. ledna od 18 hodin se v prostorách Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči uskuteční první ze šesti přednášek v rámci cyklu Rodinné stříbro – památky kolem nás. Ten již šestým rokem pořádá Národní památkový ústav v Telči.

Historii původního benediktinského kláštera, přebudovaného do současné podoby zámku v Třebíči, přiblíží uznávaný historik PhDr. Rudolf Fišer, CSc.

více >

Nový projekt Patrimonia chce studentům přiblížit krásy kulturního dědictví

11.11.2013

Jak nenechat zaniknout zajímavé kulturní památky v České republice? Jak vyvolat v mladé generaci zájem o studium historie? I s těmito cíli byl spuštěn studentský vědecký program Patrimonia, jenž je součástí projektu „Popularizace výzkumu a vývoje v oblasti péče o kulturní dědictví“ realizovaného Ústavem teoretické a aplikované mechaniky AV ČR.

více >

Message
Zavřit